Provozovatelem webu je společnost Mateřská škola Pardubice-Ohrazenice Školská 225, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.
Více o cookiess
Upravit nastavení
Přijmout vše
přístupnost webu

Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky


Vyhodnocení letošního ročníku projektu Se Sokolem do života proběhlo ve všech třídách v měsíci červnu. Děti si dolepily samolepky za splnění sportovních úkolů i úkolů z oblasti rozvíjení poznání. Celým projektem je provázela zvířátka. Odměnou dětem byla medaile, diplom, nafukovací balón a hlavně radost ze společného zdolávání překážek a zvládnutí pohybových aktivit.
Do projektu Se Sokolem do života se zapojíme i ve školním roce 2022/2023. 
 


O PROJEKTU
Sokol, jako tělovýchovná organizace, funguje už přes 150 let a velkou měrou se podílí na tělesném rozvoji napříč českou populací.
V projektu s názvem Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se zaměřuje na nejmladší generaci – na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy svých schopností a mohly se v pozdějším životě dále rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně tak jako rozvoj řeči, myšlení či poznávání.
V projektu Se Sokolem do života se děti učí vnímat pohyb jako přirozenost a součást jejich života a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek. Maskotem projektu je Sokolík Pepík.
Projekt je zpracovaný pro děti od 3 do 6 let.
Všechny úkoly v projektu jsou rozděleny do pěti oblastí:
1) Přirozená cvičení
2) Obratnost
3) Dovednosti s míčem
4) Rozvíjení poznání
5) Netradiční činnosti

První tři z pěti oblastí jsou věnovány pohybovým dovednostem, které mají za úkol rozvíjet u dětí základní pohyb jako takový. Díky těmto činnostem zjišťují, jak pracovat se svým tělem, jak koordinovat pohyby a zároveň zvyšují svoji tělesnou zdatnost.
Oblast, která se věnuje rozvíjení poznání, nabízí činnosti vhodné pro odpočinkové chvíle mezi cvičením a po něm.
Netradiční aktivity jsou vázány s ročními obdobími, děti tak poznávají, co se dá zažít v zimě nebo na podzim atp.
Všechny tyto oblasti budou začleněny do režimu dne v každé třídě s obtížností podle věku dětí.
Každou s těchto oblastí reprezentuje zvířátko, podle kterého se děti mohou orientovat v jednotlivých úkolech. S kobylkou Emilkou trénují základní pohybová cvičení, s opičkou Haničkou obratnost a s ježečkem Marečkem cvičí s míčem. Veverka Věruška je učí novým věcem a rozvíjí jejich poznání a s beruškou Danuškou zkouší netradiční činnosti.
Projekt je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti, aby vyhovoval růstu a vývoji dětí předškolního věku. Konkrétně to jsou tyto věkové skupiny – nejmladší kategorie 3-4 roky, prostřední kategorie ve věku 4-5 let a nejstarší děti ve věku 5-6 let.
Každá věková kategorie má svůj pracovní materiál (sešit 1, 2, 3), ve kterém jsou zahrnuté všechny výše popsané oblasti s přiměřeným počtem úkolů a náročností.
Materiály k projektu:
1) Sešity: objednány mateřskou školou pro každé dítě, účast v projektu je zpoplatněna částkou 20 Kč za přihlášené dítě na celý školní rok (částku od každého dítěte vybereme na třídě)
2) Metodika pro pedagogy
Průběh projektu v naší mateřské škole můžete sledovat na nástěnkách v šatně, na webových stránkách školy, možnost nahlédnout do sešitu svého dítěte atp.
Po úspěšném zakončení a splnění všech úkolů, obdrží všechny děti odměnu v podobě diplomu a drobných dárkových předmětů.
SPORTOVNÍ VŠESTRANNOSTI, ZDAR…   
           
 

Podmínky užití | Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023 Mateřská škola Pardubice-Ohrazenice Vyrobil: Manilot media s.r.o.